Вино Virgo Fiano 0,75L

490 ден

Луксузно, хармонично добро избалансирано вино, со препознатлива арома на мед и лешник направено од старата италијанска сорта Фиано. Вино со уникатен и долг финиш.

Комбинација со храна: риба пастрмка, морски подови, лесни бели меса, тврди овчи и козји сирења, апетисани: лешници, бадеми и  индиски ореви ореви.

Достапно

Вино Virgo Fiano 0,75L

490 ден

Кошница