Шампањ Moet & Chandon Brut Imperial 0,75L

4,600 ден

Може да се служи како аперитив или со салати, суши, риба и сирења.
Температура на сервирање 6-8C°.
Алкохол: 12%
Нето: 0,75л.
Сорти грозје: Pinot Noir (30-40%), Pinot Meunier (30-40%), Chardonnay (20-30%).
Вид: пенливо суво вино.
Вински регион: Шампањ.
Земја на потекло: Франција.

Достапно

Шампањ Moet & Chandon Brut Imperial 0,75L

4,600 ден

Кошница