Red Bull енергетски пијалак 0.250л

90 ден

Состав: Вода, сахароза, гликоза, acidifier на лимонска киселина, јаглерод диоксид, таурин (0.4%), регулатор на киселост (Натриум карбонат, магнезиум карбонат), кофеин (0,03%), витамини (ниацин, пантотенска киселина, Б6, Б12), ароми, бои (карамел, рибофлавин).
Зафатнина(во литри): 0,250Л.
Амбалажа: лименка.
Произведува: Ред Бул ГмбХ.
Земја на потекло: Австрија.

 

Достапно

Red Bull енергетски пијалак 0.250л

90 ден

Кошница