Tag Archives: delonghi

Кои се разликите помеѓу капсулите за кафе и хартиените патрони за кафе?

Се поголем број луѓе одлучуваат да купат мала машина за еспресо кафе за дома или во канцеларија, поради едноставноста на подготовката, а и задоволството од совршено подготвеното кафе. Оние што го следат пазарот за кафе знаат дека постојат машини за еспресо кафе на хартиени патрони и на капсули. За да одбереме кафемат коишто одговара на […]

Бред Пит стана новиот амбасадор на брендот De’Longhi

Оскаровецот Бред Пит тргна по стапките на својот пријател, Џорџ Клуни, потпишувајќи договор со италијанскиот производител на кафе и апарати за домаќинство, De’ Longhi. Оттаму го најмија Пит како нов претставник, амбасадор на брендот, се вели во соопштението на компанијата.   Акциите на De’ Longhi пораснаа за 1,9 отсто на берзата во Милано кратко по […]

Кошница